پاييز را دوست داريد؟ سفر کردن را چطور؟ به شما قول مي‌دهيم که سفر کردن به اين مناطق پاييزي شما را هيجان‌زده خواهد کرد؛ با دلتا همراه باشيد.

سفر-پاييزي

مگر مي‌شود پاييز بيايد و حال و هواي سفر کردن به سر شما نزند!


دوست داريد به کدام نقطه سفر کنيد؟ شمال يا جنوب؟ سفر داخلي يا خارجي؟ اگر قصد سفر کردن به خارج از مرزهاي ايران را داريد؛ کدام مناطق براي تجربه شيرين يک سفر پاييزي مناسب هستند؟


ما جواب سؤالات شما را مي‌دانيم، پس کمربند خود را محکم ببنديد و با صفحه گردشگري مجله دلتا همراه شويد.


سفر-پاييزي


سفرهاي پاييزي به کدام مناطق؟ 


عاشق سفر کردن در فصل پاييز هستيد؟ بعضي مناطق در پاييز زيباتر هستند؛ البته اين مناطق که در ادامه به آنها اشاره مي‌کنيم در اين فصل آنقدر زيبا هستند که دل‌تان نمي‌خواهد به خانه برگرديد؛ حتي اگر شما توان يا حوصله سفر کردن را در حال حاضر نداريد، ديدن اين تصاوير و با خبر شدن از اوضاع و احوال اين مناطق خوش آب و هوا روحيه شما را عوض خواهد کرد. امتحان کنيد.


لهستان-و-پاييز


لهستان


کشوري که ارزش يک بار سفر کردن آن هم در اين فصل را دارد.


در اين کشور چشم‌اندازهاي بي‌نظير، آثار معماري غني، کوه‌ها و طبيعت منحصر به فردي به خصوص در فصل پاييز به چشم مي‌خورد.


شهر Zakopane يکي از بهترين جاذبه‌هاي گردشگري به خصوص در فصل سرما است و امکان کوهنوردي را براي‌تان فراهم مي‌کند. رستوران‌هاي کلبه‌اي با بهترين غذاها، در دامنه اين کوه‌ها پذيراي توريست‌هاي عزيز است.
يکي ديگر از شهرهاي محبوب لهستان Krakow است که قدمت آن به سال 1200 ميلادي باز مي‌گردد و معماري تأثير‌گذار سبک رنسانس در آن به چشم مي‌خورد. چه براي خريد، اسکي يا گشت و گذار، مطمئنا از سفر به لهستان نهايت لذت را خواهيد برد.


تايلند-و-پاييز


تايلند ؛ کشور جاذبه‌ها


يکي ديگر از مکان‌هاي جذاب براي سفرهاي پاييزي در انتظار چمدان شما است؛ جايي که به قول معروف پاتوق ما ايراني‌ها است.


از نظر شرايط آب و هوايي، تايلند دو فصل دارد؛ فصل خشک و فصل مرطوب اما با اين حال مي‌توانيد در تمامي ماه‌هاي سال به اين کشور زيبا و ساحلي سفر کنيد.


به هر حال، بايد بدانيد که بهترين زمان براي سفر به تايلند در ماه‌هاي خنک و خشک بين ماه‌هاي نوامبر تا اوايل آوريل است که برابر با اواسط آبان تا اواسط فروردين است. در اين ماه‌ها، شهرهاي مختلف و مخصوصا پر طرفدار تايلند مملو از گردشگراني است که از مناطق مختلف سراسر جهان براي وقت‌گذراني و تفريح به اين کشور جذاب با جاذبه‌هاي گردشگري فراوان سفر کرده‌اند.


ترکيه-و-پاييز


ترکيه ؛ رنگين‌کمان چهار فصل


يک منطقه دمدمي‌مزاج از نظر آب و هوايي که با جاذبه‌هاي گردشگري متعدد به قول معروف از هر انگشتش هزار هنر مي‌بارد.


از آن جا که ترکيه از همه طرف با کوه‌هاي بلند و درياها احاطه شده است؛ مي‌توان گفت که در آن مي‌توان در هر نقطه‌اي آب و هواي متفاوتي پيدا کرد؛ در واقع شما در ترکيه يک رنگين‌کمان چهار فصل را مي‌بينيد.


استراليا-و-پاييز


استراليا ؛ کشوري با آب و هواي مع


يک کشور توريستي با جاذبه‌هاي گردشگري متعدد؛ مناظر ديدني و آب و هواي عالي.


چرا پاييز و سفر به استراليا؟


آب و هواي استراليا به دليل وسعت زياد اين کشور در هر نقطه آن متفاوت است و بسيار متأثر از جريانات اقيانوسي است. در اين کشور بيشتر شاهد فصل‌هاي باراني و خشک هستيم و در کل مي‌توان گفت که آب و هواي استراليا گرمسيري است؛ با اين حال، بيشتر نقاط اين کشور چهار فصل را تجربه مي‌کنند.


در استراليا از سپتامبر، اکتبر و نوامبر که برابر است با اوايل شهريور، مهر، آبان و اوايل آذر ماه، فصل بهار است و از ماه‌هاي دسامبر، ژانويه و فوريه که برابر است با اوايل آذر، دي، بهمن و اسفند، فصل تابستان است؛ از اين رو مي‌توانيد از آب و هواي کاملا مع اين کشور لذت ببريد.


البته يکي از بزرگترين دلايل شهرت اين کشور ديواره بزرگ مرجاني آن است. استراليا مرکز بيش از 3000 صخره مرجاني و تقريبا 1000 جزيره است و براي قواصي محيطي بسيار حيرت‌آور فراهم مي‌کند.


اسپانيا-و-پاييز


اسپانيا ؛ بهاري که پاييز دارد


براي سفر به اسپانيا به عنوان يک مقصد جالب و پرهيجان اروپايي و آن هم به عنوان يکي از مقصدهاي مناسب براي سفرهاي پاييزي آماده‌ايد؟


بهار و پاييز معمولا بهترين زمان‌هاي ممکن براي بازديد از تمام مناطق کشور اسپانيا است. در حالت کلي، ماه اکتبر که از روزهاي نخستين مهر ماه تا روزهاي آغازين آبان ماه را شامل مي‌شود، از بهترين ماه‌ها در طول سال براي سفر به هر قسمت از کشور اسپانيا هستند.


دبي-و-پاييز


دبي


بريم دبي؟ از اين شهر هم به هيچ وجه نمي‌توان گذشت. البته در دبي، فصل‌ها به دو قسمت فصل گرم و فصل گرم‌تر تقسيم مي‌شوند.


بنابراين، ماه‌هاي نوامبر، دسامبر، ژانويه، فوريه و مارس که برابر است با ماه‌هاي آبان، آذر، دي، بهمن، اسفند و فروردين بهترين ماه‌هاي سال براي سفر به اين شهر هستند. در اين فصول، آب و هواي دبي به نسبت بسيار زيادي مطبوع‌تر و دلنشين‌تر است.


کوه-آتش-فشان-تانزانيا


آفريقاي جنوبي ؛ کشور نور و آتش


لطفا نگوييد که مگر آفريقا هم جاذبه گردشگري دارد؟ بله چه جور هم دارد.


بهترين زمان سفر به آفريقاي جنوبي از ماه‌هاي مارس، آوريل و مي است؛ برابر با ماه‌هاي اسفند، فروردين، ارديبهشت و خرداد؛ همچنين سپتامبر، اکتبر و نوامبر که برابر است با ماه‌هاي شهريور، مهر، آبان و آذر .


يکي از مهيج‌ترين کشورها در آفريقا، تانزانيا است. کوه‌هاي آتشفشاني بسيار مرتفع کليمانجارو (بلندترين قله‌هاي هفتگانه) در اين کشور شهرت بسياري دارند. اين سرزمين مسيرهايي فوق‌العاده براي پياده‌روي، کوه‌نوردي و گشت و گذار براي‌تان فراهم مي‌کند. تانزانيا دنياي حيوانات عجيب و غريب و ديدني است و بهترين تجربه تماشاي حيات وحش را براي‌تان فراهم مي‌کند.


ايتاليا-و-پاييز


ايتاليا


بدون شک يکي از تفريحي‌ترين مکان‌هاي دنيا ايتاليا است.


براي دوستداران هنر، غذا و افراد اهل گشت و گذار ايتاليا يک مقصد ايده‌ئال به خصوص در اين فصل است. اين کشور مرکز مشهورترين غذاهاي دنيا است. رم، پايتخت فرهنگي که به شما اجازه مي‌دهد از شهر واتيکان ديدن کنيد و بهترين غذاهاي ايتاليايي (انواع پاستا و غذاهاي دريايي) را ميل کنيد.


ماي-و-پرندگان


ماي ؛ پرواز با پرنده‌ها


اين منطقه مناظر طبيعي بي‌نظير، گونه‌هاي گياهي متنوع و حيات وحش منحصر‌به‌فردي دارد. براي دوستداران پرنده، ماي از ايده‌ئال‌ترين کشورها است؛ زيرا بيش از 600 گونه پرنده در اين منطقه زندگي مي‌کنند.


درواقع، سفرهاي پاييزي مخصوصا به مقصد ماي نيز بسيار دل‌انگيز است؛ زيرا آب و هواي ماي، با توجه به منطقه خاص جغرافيايي آن (اطراف خط استوا) باعث شده است تا اين کشور آب و هوايي استوايي داشته باشد.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

daslar واليبال و... مجله پزشکي Rebecca ساعت مچي زنانه رولکس ليدي بلنک پين راين شانل Brandy آژانس مسافرتي نقطه پرواز Teresa Luis Brandon