خداحافظي با موخوره با اين  روش‌هاي خانگي؛ فقط کافي است سري به آشپزخانه خود بزنيد تا زيباتر شويد؛  البته مجله دلتا هم شما را همراهي مي‌کند.


درمان موخوره


 


موخوره هم يک بيماري است؛ که نشان  مي‌دهد حال موهاي شما بد است و نياز به درمان دارند؛ البته با روش‌هاي  خانگي و کمک گرفتن از طب سنتي اين بيماري تا حدودي قابل کنترل و درمان است؛  اما در کنار آن رعايت سلامت و بهداشت فردي به خصوص در بيماري‌ها و مسائل مربوط به مو بسيار مهم است؛ اين بار مجله دلتا به زيبايي مو هاي شما فکر مي‌کند؛ با ما همراه باشيد.


درمان


موخوره چيست؟


يکي از دشمنان اصلي مو‌ هاي بسياري از  خانم‌ها، موخوره‌ است. داشتن موي سالم، مستم حفظ و تعادل رطوبت و پروتئين  در مو است. کمبود پروتئين سبب ريش ريش شدن مو و کش آمدن آن و کمبود رطوبت  باعث شکنندگي مو‌ ها و در نهايت ايجاد موخوره مي‌شود.


در واقع، موخوره يا دو شاخه شدن انتهاي  مو، ناشي از آسيب فيزيکي، حرارت يا آسيب شيميايي ايجاد مي‌شود و در ميان  خانم‌ها شايع‌تر است. به اين ترتيب، لايه محافظ مو در فيبرهاي انتهايي مو  از بين مي‌رود؛ در نتيجه قسمت انتهايي مو چند شاخه و شکننده مي‌شود.


علت موخوره


علت موخوره 


علت موخوره زياد آرايشگاه رفتن خانم‌ها  است! اين يک طنز تلخ اما واقعي است؛ استفاده بيش از حد از رنگ مو، دکلره و  مواد شيميايي، کوتاه نکردن موها به خصوص نوک آن‌ها، شامپو هاي اسيدي يا  قليايي، فر دائمي، استفاده مکرر از اتو مو، سشوار و بابليس مي‌تواند سلامت  مو هاي شما را به خطر اندازد؛ اين يعني خداحافظي با مو هاي سالم و درخشان!


حتي شانه کردن بيش از حد موها هم مي‎تواند باعث ريزش مو يا اين مسئله شود البته موهاي خشک يا خيلي چرب بيشتر دچار اين مشکل مي‌شوند.


 


خداحافظي با موخوره شديد


زيبايي فقط به معني رسيدگي به ظاهر، پوست و  آرايش صورت شما نيست؛ زيبايي گاهي يعني رسيدگي به کوچک‌ترين عضو نازک و  شکننده بدن؛ يعني دقيقا نوک مو هاي شما! براي خداحافظي هميشگي با موخوره  اين روش‌ها را فراموش نکنيد:  • هر دو روز يک بار مو هاي‌تان را بشوييد.

  • مو هاي‌تان را درست و هوشمندانه برس بزنيد.

  • فقط به پوست سرتان شامپو بزنيد.

  • به نوک مو هاي‌تان نرم‌کننده بزنيد.

  • هنگام خشک کردن با حوله به مو هاي‌تان چنگ نزنيد.

  • از سشوار و اتوي مو درست استفاده کنيد.

  • براي درمان موخوره اصلاح مو ها را فراموش نکنيد.


 آيا بيماري ها هم ممکن است باعث موخوره شوند؟


با توجه به تحقيقات دانشمندان، بيماري‌هاي  داخلي هم ممکن است که باعث ايجاد موخوره شوند؛ به عنوان مثال اگر شخصي  حرارت زياد کبد، يبوست يا پوست خشک داشته باشد، زمينه ابتلا به موخوره در  اين فرد بسيار بالا مي‌رود.


چنين شخصي قبل از اقدام به درمان‌هاي  شيميايي يا طبيعي بايد بيماري‌هاي مربوط به معده و کبد خود را درمان کند؛  به طور قطع استفاده از روغن‌هاي طبيعي يا لوسيون‌ها روي اين افراد بيمار  نسبت به فرد عادي که موخوره دارد، نتيجه و جواب دلخواه را نخواهد داد.


درمان خانگي


 


درمان خانگي موخوره


 باز هم طبيعت و  نعمت‌هاي موجود در آن به کمک مو هاي شما مي‌آيد؛ پس اگر اين روش‌هاي طبيعي و  خانگي موخوره شما را درمان کرد، يادتان باشد که شما اين زيبايي را مديون  طبيعت هستيد.


 سرکه سيب


يکي از روش‌هاي ساده براي از درمان موخوره، استفاده از سرکه سيب است. استفاده از اين ماده مغذي، سبب متعادل شدن ميزان توليد چربي در پوست  سر مي‌شود. علاوه بر آن، آلودگي‌هاي باقي مانده روي سر را از بين مي‌برد و  ساقه مو‌ ها را تقويت مي‌کند.


براي استفاده از اين عصاره جادويي فقط  کافي است تا 2 قاشق غذاخوري سرکه سيب را با 2 فنجان آب مخلوط کنيد. محلول  را کنار گذاشته و مو‌ هاي خود را به صورت طبيعي و روتين هميشگي خود بشوييد و  به آن نرم‌کننده بزنيد؛ پس از اينکه نرم‌کننده را از مو‌ هاي خود پاک  کرديد، محلول تهيه‌شده را به مو‌ هاي خود بماليد؛ از اين ترکيب مي‌توانيد 1  تا 2 مرتبه در ماه استفاده کنيد.


ژل آلوئه ورا


يک معجون معجزه‌گر به نام ژل آلوئه‌ورا!  اين ماده خواص آنتي‌اکسيداني و ضد ميکروبي دارد و از اين رو به سلامت مو  کمک بسيار زيادي مي‌کند. علاوه بر آن، اين ماده سبب نرمي، لطافت و تغذيه  مو‌ ها مي‌شود. براي استفاده از اين ماده فقط کافي است مو‌ هاي خود را  بشوييد و به آن نرم‌کننده بزنيد؛ سپس 2 قاشق غذاخوري از ژل آلوئه‌ورا به  مو‌ ها و پوست سرتان بماليد و بگذاريد اين ماده 10 تا 15 دقيقه روي سرتان  بماند و سپس آن را بشوييد.


سس


سس مايونز


مايونز حاوي اسيد ‌هاي چرب است که باعث  مي‌شود مو‌هاي شما تغذيه مناسبي داشته باشند. همچنين شما مي‌توانيد مايونز  را به عنوان يکي از بهترين نرم‌کننده‌ هاي مو استفاده کنيد. براي درمان  موخوره اين ماده را به نوک مو هاي‌تان آغشته کنيد؛ زيرا نوک مو ها  اصلي‌ترين محل تجمع موخوره هستند.


وازلين


استفاده از وازلين سبب حفظ رطوبت مو‌ هاي  شما و جلوگيري از شاخه شاخه شدن آن‌ها و به وجود آمدن موخوره و همچنين از  بين بردن آن مي‌شود. علاوه بر آن، اين ماده سبب نرم شدن مو شده و وزي و  حالت نامناسب مو را از بين مي‌برد.


روغن


روغن‌هاي طبيعي


روغن‌هاي طبيعي مختلفي وجود دارند که  مي‌توانند سبب از بين رفتن موخوره‌ شوند. از ميان اين روغن‌ها مي‌توان به  روغن زيتون، آرگان، هسته انگور، کرچک، جوجوبا و روغن نارگيل اشاره کرد. شما  مي‌توانيد هر کدام از اين روغن‌ها را به نوک مو هاي خود آغشته کنيد تا  علاوه بر نرمي و درخشندگي اين بيماري را هم برطرف کنند.


چاي سبز


چاي سبز حاوي آنتي‌اکسيدان‌هايي است که  سبب کاهش و همچنين جلوگيري از آسيب مو‌ ها خواهد شد. استفاده از چاي سبز  کيسه‌اي باعث مي‌شود، موخوره و وزي مو از بين برود و مو ها نرم و درخشان  شوند. شما مي‌توانيد هر روز مو هاي خود را با چاي سبز دم‌کرده بشوييد.


آب پياز و عسل


آب پياز هم مي‌تواند سبب تقويت ساقه مو‌  ها و افزايش رشد آن‌ها و همچنين تقويت فوليکول‌هاي مو شود. براي افزايش  بازدهي مي‌توانيد يک قاشق غذاخوري عسل را به يک فنجان آب پياز اضافه کنيد. معجون تهيه‌شده را روي پوست سر و قسمت‌هاي پاييني مو هاي‌تان  بماليد؛ بگذاريد 30 دقيقه روي مو باقي بماند و در نهايت با شامپوي ملايم و  غير سولفاته آن را بشوييد و نرم‌کننده استفاده کنيد.


ماء الشعير


ماء‌الشعير را مي‌توان به عنوان يکي از  مؤثر‌ترين روش‌هاي ممکن براي درمان موخوره دانست. استفاده از اين ماده،  مقادير مناسبي از شکر و پروتئين را به فوليکول‌هاي آسيب‌ديده مو مي‌رساند.  علاوه بر آن، ماء‌الشعير يک نرم‌کننده بسيار خوب به حساب مي‌آيد و در ضمن  حجم مو‌ها و درخشندگي آن‌ها را بيشتر مي‌کند. براي استفاده از اين نوشيدني،  مقداري از آن را در يک بطري اسپري بريزيد و استفاده کنيد.


حنا


حنا


حنا خواص بي‌نظيري در از بين بردن موخوره  دارد. همچنين استفاده از اين ماده طبيعي سبب نرم شدن و درخشندگي مو‌ هاي  شما مي‌شود. براي استفاده از اين ماده، يک تا 2 قاشق غذاخوري حنا را با کمي  آب مخلوط کنيد تا حالت خميري بگيرد؛ سپس مو‌ هاي خود را بشوييد و در نهايت  اين ترکيب را به مو‌ هاي خود بماليد و بگذاريد حدود 30 دقيقه روي سر باقي  بماند و در نهايت با آب بشوييد.


اين همه راه طبيعي و مفيد براي خداحافظي  با موخوره! البته اين به اين معني نيست که تا موهاي‌تان کمي جان گرفت و به  اصطلاح نفس کشيد؛ دوباره همه چيز را فراموش کنيد و صبح تا شب خودتان را با  صرف هزينه‌هاي هنگفت در آرايشگاه بگذرانيد؛ يادتان باشد که در هيچ کاري  افراط و تفريط نداشته باشيد؛ به خصوص اگر اين کار مربوط به زيبايي شما  باشد!


همچنين بخوانيد:


12 خاصيت شگفت‎ انگيز آب برنج 


کلم بروکلي ؛ درختچه سلامتي 


ويتامين هاي زيبايي ؛ همه خوبان جمع اند! 


پياز و به ويژه آب آن ؛ عصاره جادويي پرخاصيت 


بهشت روي زمين اينجا است!(+ويدئو) 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Joseph ديوار علم Holly Sam Carla Autumn Heather travelsahelaftab2019 Matt فوم بتن ، توليد کننده فوم بتن